HjemOnline casinoerVegascoin Casino – Anmeldelse

Vegascoin Casino – Anmeldelse

avatarIvana F.
Senest opdateret 06/2025
Sikkerhedsindeks
6.8
BrugerfeedbackIkke nok data
4 anmeldelser
avatarIvana F.
Senest opdateret 06/2025

Casinoet er lukket

Vegascoin Casino er lukket og har ikke længere nogen aktiviteter.

Accepterer spillere fra Danmark
Bedste casinoer i DK
Royal Casino Logo
Royal Casino
Gurus valg
Anmeldelse
*Reklamelink
Besøg
LuckyLouis Casino Logo
LuckyLouis Casino
Fremragende kundeservice
Anmeldelse
*Reklamelink
Besøg
Winlandia Casino Logo
Winlandia Casino
Generelt godt casino
Anmeldelse
*Reklamelink
Besøg

Plusser og minusser

  • Godt udvalg af spiludbydere
  • Hurtig og professionel kundesupport
  • Moderne hjemmeside
  • Begrænsede ansvarlige spilmuligheder
  • Ikke alle spiludbydere er tilgængelige i alle lande
  • Ikke alle betalingsmetoder er tilgængelige for alle lande

Spil

Spillemaskiner
Roulette
Video poker
Blackjack
Betting
Bingo
Baccarat
Jackpotspil
Live spil
Poker
Craps og terninger
Keno
Skrabespil
Spil på eSport
Crash-spil
Tilgængeligt: 11 Ikke tilgængelig: 4

Transaktionsgrænser

Udbetalingsgrænser
15.000 €
 pr. måned
5.000 €
 pr. uge
2.000 €
 pr. dag
Gevinstgrænser
Ukendt

Sprog

Website
Kan spilles i 8 sprog
EngelskFranskItalienskRussiskSpansk 3 mere
Live chat
Kan spilles i 1 sprog
Engelsk
Kundeservice:
Kan spilles i 1 sprog
Engelsk

Vegascoin Casino – Anmeldelse

Efter en tilbundsgående evaluering af Vegascoin Casino har vi markeret det som et nyt online casino. Det har ikke været på markedet ret længe, så det giver ikke nogen mening at give det et sikkerhedsindeks efter samme skala som mere etablerede casinoer. I vores anmeldelse vurderer vi casinoets klagesager, estimerede omsætning, licens, spilkvalitet, kundeservice, vilkår og betingelser, udbetalings- og gevinstgrænser samt en lang række andre faktorer. Læs hele anmeldelsen nedenfor, og bliv klogere på casinoet.

Ifølge vores research og estimater er Vegascoin Casino et af de mindre online casinoer, når det gælder omsætning. Et casinos omsætning er værd at holde øje med, fordi de større casinoer sædvanligvis ikke har nogen problemer med at udbetale større beløb, mens de mindre casinoer kan løbe ind i likviditetsproblemer, hvis du vinder den store gevinst.

Vi har ikke registreret nogen relevante klager over casinoet.

Advarsel: Efter vores vurdering opererer Vegascoin Casino med en række bonusbetingelser, der er unfair over for casinoets spillere. Du kan løbe ind i problemer, hvis du vælger at gøre brug af casinoets bonustilbud og kampagner. Vi anbefaler derfor, at du vælger et andet casino, hvor reglerne er mere fair, eller i det mindste sætter dig grundigt ind i casinoets vilkår og betingelser, inden du begynder at spille.

Vegascoin Casino er et relativt nyåbnet online casino, og det er stadig for tidligt at konkludere, om det er godt eller dårligt. Vi har derfor markeret det som et nyt online casino. Vi vender tilbage med en "almindelig" rating af casinoets omdømme, så snart vi har samlet tilstrækkelig information.

Virksomhedsinfo

  • Ejer SG International N.V.
  • Etableret 2023
  • Estimeret årlig omsætning > 1.000.000 kr.

Sikkerhed og fairness

Tag et kig på de faktorer, vi tager i betragtning, når vi beregner sikkerhedsindekset for Vegascoin Casino. Sikkerhedsindekset er den primære parameter, vi bruger til at beskrive troværdigheden, fairnessen og kvaliteten på alle online casinoerne i vores database.

Vilkår og betingelser
Overvejende fair
Problemer: 3
Senest opdateretSenest opdateret
Vis detaljeret analyse

Vi gennemgår de enkelte casinoers vilkår og betingelser for unfair regler, der potentielt kan benyttes mod spillere. Hvis vi finder en unfair paragraf, reducerer vi det pågældende casinos sikkerhedsindeks.

Casinostørrelse
Lille casino

Større casinoer er generelt mere sikre for spillerne, fordi deres høje omsætning giver dem mulighed for at udbetale selv rigtig store gevinster uden problemer, og fordi deres store antal tilbagevendende spillere er garanti for en vis kvalitet. Evalueringen er foretaget ud fra casinoets estimerede omsætning i de seneste 4 år.

Klageforhold
Meget godt
Klager i alt: 1
Senest opdateretSenest opdateret
  • Åbnede 0
  • Uløste 0
  • Løste 1
  • Afviste 0
Se klagesager

Spillerklager er et tegn på, at casinoet ikke behandler sine spillere ordentligt eller ikke håndterer bestemte situationer korrekt. Vi tager hensyn til casinoets størrelse, når vi vurderer antallet og alvorligheden af klagesagerne, da det alt andet lige må forventes, at et casino med flere spillere også har flere klagesager.

Blacklister
None
0x

    Hvis et casino står på en relevant blackliste, er det som regel et tegn på negative kvaliteter. Vi evaluerer den pågældende blackliste og reducerer casinoets sikkerhedsindeks ud fra vores vurdering af situation og alvorligheden.

    Andre faktorer
    Neutral
    Senest opdateretSenest opdateret

      Der kan også være andre karakteristika og kvaliteter ved et casino, der påvirker sikkerhedsindekset, f.eks. gevinstgrænser, lave udbetalingsgrænser, falske spil, falske licenser, ringe eller ingen kundeservice, et netværk af landbaserede filialer osv.

      Licensudstedende myndigheder

      • Ingen licens
      Unfair vilkår og betingelser
      • Spillere, der hævder en bonus for meget, risikerer at miste deres gevinster
      • Almindelige bonusjagtstrategier kan ses som en alvorlig overtrædelse af T&C
      • Gentagende indbetalinger lige nok til at få det maksimale ud af kampagnetilbud ses som en alvorlig overtrædelse af T&C
      Klager over Vegascoin Casino
      Indsend en klage

      Brugeranmeldelser af Vegascoin Casino

      Her kan du dele dine oplevelser med Vegascoin Casino. Læs, hvad andre spillere skriver om det, og skriv din egen anmeldelse af casinoets positive og negative sider ud fra din personlige erfaring.

      Brugerfeedback:
      Ikke nok data

      Ratet af 4 brugere

      Meget positivPositivNeutralNegativMeget negativ

      Har du prøvet casinoet?

      Skriv en anmeldelse
      Casino Guru
      Vi giver spillere indsigt i gambling.
      • 2 år siden
      Meget langsom hjemmeside, meget langsomme tilbagetrækninger, meget langsom e-mail support,
      Jeg anbefaler ikke huset i øjeblikket, chat løser ikke meget.
      • Hurtig indbetaling
      • Evig bytte, de kan ikke lide at betale gevinsten
      • 2 år siden
      Yet another SG International casino not having chat available for a week, no response to query sent via email as suggested as an alternative by automated message in chat, and pending verification documents stuck in pending for almost a week. Exactly the same thing that happened with Foxy Play just before they shut down, so I wouldn't bother playing here.
      Vegascoin Casino
      Dear tamalamaland123
      The verification link was sent to you via email on 2nd of February.

      We kindly ask you to complete the verification procedure.
      And we are 24/7 online to help you with any questions.

      • 2 år siden
      Vegas Coin is an absolute gem! It perfectly captures the essence of Las Vegas with its vibrant decor, thrilling games, and lively entertainment. The interactive achievements and
      loyalty program were a unique touch, bringing a slice of Vegas magic to our town. The support was friendly and helpful, making the whole experience even more enjoyable. It's a great way to spend an evening, soaking in the glitz and glamour of Vegas.
      • bonuses
      • support
      • games
      • events
      • loyalty program
      • didn't find yet
      • 2 år siden
      I always look for new casinos to try their welcome bonuses out.
      So as per my experience the bonuses are good enough, live chat suggested me the slots to play. I won 74 euros with second bonus and my withdrawal took just a couple of hours
      • good welcome bonus
      • helpful live chat
      • fast withdrawal
      • didn't find yet

      Debat om Vegascoin Casino

      Diskuter alt om Vegascoin Casino med andre spillere, del din mening, og få svar på dine spøgsmål.

      Casino Guru
      Vi giver spillere indsigt i gambling.
      Leder du efter Vegascoin Casino? Her er, hvad du skal vide
      Vegascoin Casino har ikke licens i Danmark. Andre spillere vælger følgende sikre og lovlige casinoer i stedet for:
      Royal Casino Logo
      Royal Casino
      Gurus valg
      Anmeldelse
      *Reklamelink
      Besøg
      LuckyLouis Casino Logo
      LuckyLouis Casino
      Fremragende kundeservice
      Anmeldelse
      *Reklamelink
      Besøg
      Winlandia Casino Logo
      Winlandia Casino
      Generelt godt casino
      Anmeldelse
      *Reklamelink
      Besøg
      LeoVegas Casino Logo
      LeoVegas Casino
      Fremragende spiludvalg
      Anmeldelse
      *Reklamelink
      Besøg
      Vis tilgængelige casinoer
      flash-message-reviews
      Brugeranmeldelser – Skriv dine egne casinoanmeldelser og del dine erfaringer
      Trustpilot_flash_alt
      Hvad er din mening om Casino Guru? Del din feedback
      Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få besked om bonusser uden indbetaling, gratis turneringer, nye spillemaskiner og meget mere.