HjemOnline casinoerSlothub Casino – Anmeldelse

Slothub Casino – Anmeldelse

avatarJannete H.
Senest opdateret 05/2024
Sikkerhedsindeks
2.8
BrugerfeedbackGodt
17 anmeldelser
avatarJannete H.
Senest opdateret 05/2024

Casinoet er lukket

Slothub Casino er lukket og har ikke længere nogen aktiviteter.

Accepterer spillere fra Danmark
Bedste casinoer i DK
Royal Casino Logo
Royal Casino
Gurus valg
Anmeldelse
*Reklamelink
Besøg
LuckyLouis Casino Logo
LuckyLouis Casino
Fremragende kundeservice
Anmeldelse
*Reklamelink
Besøg
Winlandia Casino Logo
Winlandia Casino
Generelt godt casino
Anmeldelse
*Reklamelink
Besøg

Plusser og minusser

  • Høje tilbagetrækningsgrænser (10000 € / dag)
  • Bitcoin accepteret
  • Tilbyder spil med live dealer
  • Livechat er ikke tilgængelig for alle webstedssprog
  • Ikke mange betalingsmetoder

Spil

Spillemaskiner
Roulette
Video poker
Blackjack
Betting
Bingo
Baccarat
Jackpotspil
Live spil
Poker
Craps og terninger
Keno
Skrabespil
Spil på eSport
Crash-spil
Tilgængeligt: 9 Ikke tilgængelig: 6

Transaktionsgrænser

Udbetalingsgrænser
200.000 €
 pr. måned
50.000 €
 pr. uge
10.000 €
 pr. dag
Gevinstgrænser
Ukendt

Sprog

Website
Kan spilles i 13 sprog
EngelskFranskKinesiskRussiskSpansk 8 mere
Live chat
Kan spilles i 1 sprog
Engelsk
Kundeservice:
Kan spilles i 1 sprog
Engelsk

Slothub Casino – Anmeldelse

Efter en tilbundsgående evaluering af Slothub Casino har vi givet det et særdeles lavt sikkerhedsindeks. Det er ganske enkelt et af de værste online casinoer, du kan spille på. I vores anmeldelse vurderer vi casinoets klagesager, estimerede omsætning, licens, spilkvalitet, kundeservice, vilkår og betingelser, udbetalings- og gevinstgrænser samt en lang række andre faktorer. Læs hele anmeldelsen nedenfor, og bliv klogere på casinoet.

Ifølge vores research og estimater er Slothub Casino et af de mindre online casinoer, når det gælder omsætning. Et casinos omsætning er værd at holde øje med, fordi de større casinoer sædvanligvis ikke har nogen problemer med at udbetale større beløb, mens de mindre casinoer kan løbe ind i likviditetsproblemer, hvis du vinder den store gevinst.

Slothub Casino har ikke nogen gyldig licens.

Vores database indeholder i skrivende stund 7 klager over casinoet. Klagerne har i alt udløst 3.787 sorte point til casinoet. Du kan læse mere om klagerne og de sorte point under "Hvad er sikkerhedsindeks?".

Som vores anmeldelse illustrerer, har Slothub Casino et særdeles lavt sikkerhedsindeks. Vi fraråder dig på det kraftigste at spille på det – hold dig væk!

Virksomhedsinfo

  • Ejer Global Gaming Group N.V.
  • Etableret 2022
  • Estimeret årlig omsætning < 1.000.000 kr.

Sikkerhed og fairness

Tag et kig på de faktorer, vi tager i betragtning, når vi beregner sikkerhedsindekset for Slothub Casino. Sikkerhedsindekset er den primære parameter, vi bruger til at beskrive troværdigheden, fairnessen og kvaliteten på alle online casinoerne i vores database.

Vilkår og betingelser
Fair
Problemer: 0
Senest opdateretSenest opdateret

Vi gennemgår de enkelte casinoers vilkår og betingelser for unfair regler, der potentielt kan benyttes mod spillere. Hvis vi finder en unfair paragraf, reducerer vi det pågældende casinos sikkerhedsindeks.

Casinostørrelse
Lille casino

Større casinoer er generelt mere sikre for spillerne, fordi deres høje omsætning giver dem mulighed for at udbetale selv rigtig store gevinster uden problemer, og fordi deres store antal tilbagevendende spillere er garanti for en vis kvalitet. Evalueringen er foretaget ud fra casinoets estimerede omsætning i de seneste 4 år.

Klageforhold
Meget dårligt
Klager i alt: 14
Senest opdateretSenest opdateret
  • Åbnede 0
  • Uløste 7
  • Løste 4
  • Afviste 3
Se klagesager

Spillerklager er et tegn på, at casinoet ikke behandler sine spillere ordentligt eller ikke håndterer bestemte situationer korrekt. Vi tager hensyn til casinoets størrelse, når vi vurderer antallet og alvorligheden af klagesagerne, da det alt andet lige må forventes, at et casino med flere spillere også har flere klagesager.

Blacklister
None
0x

    Hvis et casino står på en relevant blackliste, er det som regel et tegn på negative kvaliteter. Vi evaluerer den pågældende blackliste og reducerer casinoets sikkerhedsindeks ud fra vores vurdering af situation og alvorligheden.

    Andre faktorer
    Lettere negativ
    Senest opdateretSenest opdateret
    • Har ingen licens

    Der kan også være andre karakteristika og kvaliteter ved et casino, der påvirker sikkerhedsindekset, f.eks. gevinstgrænser, lave udbetalingsgrænser, falske spil, falske licenser, ringe eller ingen kundeservice, et netværk af landbaserede filialer osv.

    Licensudstedende myndigheder

    • Ingen licens
    Vigtigt
    Vigtigt: Casinoet opererer uden licens Casinoet opererer uden licens. De behøver derfor ikke at leve op til nogen krav fra licensudstedende myndigheder. Du har heller ikke mulighed for at henvende dig til en licensudstedende myndighed, hvis du løber ind i problemer.

    Brugeranmeldelser af Slothub Casino

    Her kan du dele dine oplevelser med Slothub Casino. Læs, hvad andre spillere skriver om det, og skriv din egen anmeldelse af casinoets positive og negative sider ud fra din personlige erfaring.

    Brugerfeedback:
    Godt

    Ratet af 17 brugere

    Meget positivPositivNeutralNegativMeget negativ

    Har du prøvet casinoet?

    Skriv en anmeldelse
    Casino Guru
    Vi giver spillere indsigt i gambling.
    • 2 år siden
    Everyone needs to be careful.
    This casino requires a wagering requirement of three times without using the bonus. But that's not the only thing that's terrifying. The slot's contribution is probably around 15%. Maybe it's some kind of mistake, but I haven't been able to withdraw for that. Last week, I deposited $100 and then bet about 900 USD. However, withdrawal is still not possible due to the wagering requirement of 134 USD. I only bet on all slots (rise of Olympus100 and bigbass bonanza splash). I've never seen a casino with such a low contribution ratio. A 20x wagering requirement occurs at the time of deposit. After all, casinos with dubious licenses are not good

    28.aug 2023 PS
    I have asked support questions about this matter via chat and email, but there has been no response at all.
    Also, I can no longer apply for withdrawals. (When I apply, a message will appear saying "you do not have permission, please contact support")
    I will add it if there is an update.

    PS20230901
    KYC is not over yet. The wagering requirements may be my misunderstanding

    PS20230910
    KYC isn't over yet, and neither chat nor email responds. Casinos don't want to do KYC to prevent withdrawals.
    It is longer than RTG systems, which often take time to withdraw.
    P.S 20230917
    It seems that a new place called "slotpot" was born in relation to this casino. This casino is very similar in design and promotion, so you can safely assume that it is a related casino.
    • maybe good rtp
    • many games
    • good web design
    • can't withdraw
    • too many wagering required
    • no response mail/chat
    • 2 år siden
    Hold dig væk og find anstændige kasinoer!
    Svindlere hele vejen igennem!
    Absolut ikke et anbefalelsesværdigt casino!
    • sidedesign
    • Udvalg af spil
    • God støtte.
    • Unfair operationer
    • Kreditkortbetalingsgebyrer
    • Find andre kasinoer!
    • 3 år siden
    Dette er et meget populært kasino i Grækenland. De har en meget cool Twitch-stream, nyd at se dem. De er virkelig retfærdige og generøse. Jeg har aldrig hørt om en negativ kommentar omkring mig. Jeg vil gerne spille flere spil på dine Twitch-streams. Det ville også være rigtig godt at tilføje et loyalitetspointsystem. Bortset fra det nyder jeg virkelig at lege med dette mærke.
    • Godt mærke
    • Sjove Twitch Streams
    • Hurtig betaling
    • Vi er et standby-system for loyalitetsspillere
    • 3 år siden
    I've been playing there for about 2 months. Slothub offers a truly different experience than others. You can clearly feel it. I'm not drowning in standard grueling casino policies. I withdraw my payments quickly. Their weekly bonus is really good. I don't understand the reason for the bad reviews. I definitely recommend it!
    • Fast payouts
    • Casino policies are pretty friendly
    • Rich weekly Bonuses
    • The deposit limit system is missing, which can be annoying sometimes
    • 3 år siden
    Absolut fidus!
    Casino drives tilsyneladende uden en gyldig licens.
    Jeg fandt først ud af dette, efter at jeg indgav en klage her.
    Min betaling blev tilbageholdt uden en plausibel grund. Sagen blev lukket som uløst her på Casino Guru på grund af, at casinoet ikke reagerede.
    Hvis du spiller 2 spil på samme tid, vil alle gevinster blive konfiskeret. Kasinoet er uretfærdigt og vil ikke overleve længe.
    Mine gevinster på over €900 blev tilbageholdt, fordi jeg spillede 2 spil på samme tid. I andre casinoer er der intet problem, eller det er teknisk sikret, at du kun kan spille et ad gangen
    • Ingen gyldig licens
    • Højere gevinster (> 900€) udbetales tilsyneladende slet ikke
    • Intet svar på klager
    • Driver tilsyneladende endnu flere rip-off kasinoer (f.eks. MoreSpin Casino)
    Slothub Casino
    Hello Doedel14,
    Thank you for evaluating us 🙏
    Unfortunately we are in the process of moving our license to Antillephone instead of Curacao as we have a legal problem with our current licensing authority.

    In this process, although our players have not experienced any grievances, our operation is carried out legally. When our process is complete we will share it on casino.guru

    The payment of our players is always a priority for us. All of our players are paid as usual.

    When I reviewed your account, your bonuses and bonus earnings have been canceled (as previously shared with you) on the grounds that you used a bonus and violated our bonus terms.

    We are sorry for your experience in this matter, but our bonus rules and terms of use are clearly stated.

    Kind regards,
    Slothub Casino
    • 3 år siden
    Jeg kan ikke sige meget om dette casino, da jeg aldrig har spillet her. Jeg sendte en e-mail til kasinoet for 4 dage siden for at give mig flere indbetalingsmetoder, hvis det er muligt, da jeg ikke bruger de 3, de giver mig (Crypto, Astropay og Mastercard). Da casinoet åbenbart ikke føler behov for at svare mig, og jeg synes det er ret uhøfligt at vente dage på svar, bad jeg casinoet lukke min konto.
    • Kan ikke sige så meget
    • Masser af slots og udbydere
    • Meget få indbetalingsmetoder
    • Usædvanlig lang ventetid på svar via e-mail
    • Gør ikke et godt indtryk
    • 3 år siden
    I don't know when this casino was opened, but got a mail advertising some bonuses and quick payments, decided to give it a go. It has a good design, easy to navigate and find what you want. The casino at first started with some classic deposit matches and a cashback offer, bonuses that are way more interesting than that were added later, like the sunday infinite free spins, since free spins are my all time favorite bonuses, I consider that bonus their most attractive offer, didn't make use of it tho, I closed my account for reasons external to the casino. As it seems by other reviews: the casino doesn't provide wagering requirements to check the progress and it has to be checked with support. Telegram support is really kind and helpful.
    • Attractive design
    • Wide selection of bonuses
    • Telegram support is really helpful and friendly
    • Only way to check wagering requirements is by contacting support. Also forbidden games while a bonus is active must be checked manually, instead of getting a warning you can't play these slots with a bonus
    • Voids winnings from bonuses for reasons not mentioned on their terms
    • 3 år siden
    Her kan du trygt spille på et af de bedste casinoer derude. Supporten var meget venlig og hjælpsom og gav mig 20€ i gave med disse 20€. Jeg vandt 1000€ til sidst udbetalte jeg kun 450€, men det er værd at spille her. Har anmodet om en udbetaling og ingen KYC er nødvendig op til en udbetaling på 1000-2000€. Hvis jeg kunne ville jeg give 6 stjerner. Alle Malta og Curacao kasinoer kan pakke sammen. Jeg anbefaler alle at spille her. Bedre end noget velrenommeret tysk online casino.
    • Support meget venlig og høflig
    • No deposit bonus har en stor udbetalingsgrænse på op til €10000
    • Ingen KYC påkrævet for små udbetalinger
    • Lynhurtig udbetalingsbehandling
    • Spilleautomaterne kører, og du kan også spille novomatic der
    • Meget stort udvalg af spil
    • Udbetalingen kan ikke afregnes.
    • 3 år siden
    I would like to rate this casino more than 5 stars. I recently won a big win from there (€83,035), frankly since they are new I was very worried and thought they would lock my account. That's what usually happens to me :) But they didn't. I went through a KYC procedure and everything went smoothly.
    It's a nice brand.
    Thank you guys!
    • They pay big
    • Very cool design
    • Support is friendly
    • Waited a few days for KYC verification but its ok
    • It would be great to be able to follow the wagering requirement
    • 3 år siden
    Jeg har kunnet opleve at spille på dette casino.
    Video skærer i dine væddemål, du vinder væddemålet og det markerer dig ikke på saldoen, du spiller roulette og når det skal lande i dit område afviser de væddemålet, de tager penge fra din pung, det havde 244 euro og det blev på 192 euro. Kundeservice spiller dumt, som om de ikke forstår dit spørgsmål.
    Vær forsigtig med dette casino. Det snyder meget.
    • Positivt, da han fortalte ham, at jeg ville skrive en anmeldelse i casinoguruen af alt, hvad der skete, indsatte han 100 euro på min konto uden nogen krav. Jeg har en e-mail.
    • Negativt alt.
    • 3 år siden
    fantastic casino!!!!! deposited 500€ - cashed out 7500€ in no time!!! huuuuge selection of slot games, perfect optimization, friendly VIP support!! keep it guys, love ya!!!
    • 3 år siden
    I have been a very satisfied customer of this online casino for some time now. The gaming experience here is top-notch, and the rewards and bonuses are really rewarding. I cannot fault the customer service I have received here, as all my queries have been answered quickly and efficiently. The variety of games on offer is wide, and there is something for every type of player.
    • A great mobile website
    • No Greek live support operators
    • 3 år siden
    TBH they just surprised me as they were new to the industry. I got $5900 for $200 deposit and they sent me my payment with lightning speed. This was really impressive. I can't do this on many casino sites today.
    • live chat is friendly i felt valued there
    • some games have region restrictions but still vpn friendly
    • 3 år siden
    Just have good words for this casino! Great session at Sweet Bonanza got my winnings with 0 problem!
    10/10 for me
    • RTP is good
    • Extreme design
    • No wagering tracking system but live chat responds quickly for you
    • 3 år siden
    They are really professional. Withdrawals were pretty quick, no any issues, i also really like their name, i think thats a perfect Eye Catcher.
    • Very Friendly Support
    • I had connection problems with a few games but they fixed in few minutes
    • 3 år siden
    I had the opportunity to experience this casino today.

    They are quite professional, although I had concerns at first, I got a quick withdrawal.

    Keep going.
    • FAST WITHDRAWAL
    • I don't usually trust new casinos but they got 5 stars from me
    • 3 år siden
    Well where do you start you can play at least 25 slots there site is better of on the commedore 64
    • They are good at advertising
    • They will not let you play your own games you search for what they show you at the start is it don't waste your time looking for you favourite game because when you find them they can't load so it proves your been led in there direction

    Debat om Slothub Casino

    Diskuter alt om Slothub Casino med andre spillere, del din mening, og få svar på dine spøgsmål.

    Casino Guru
    Vi giver spillere indsigt i gambling.
    Leder du efter Slothub Casino? Her er, hvad du skal vide
    Slothub Casino har ikke licens i Danmark. Andre spillere vælger følgende sikre og lovlige casinoer i stedet for:
    Royal Casino Logo
    Royal Casino
    Gurus valg
    Anmeldelse
    *Reklamelink
    Besøg
    LuckyLouis Casino Logo
    LuckyLouis Casino
    Fremragende kundeservice
    Anmeldelse
    *Reklamelink
    Besøg
    Winlandia Casino Logo
    Winlandia Casino
    Generelt godt casino
    Anmeldelse
    *Reklamelink
    Besøg
    LeoVegas Casino Logo
    LeoVegas Casino
    Fremragende spiludvalg
    Anmeldelse
    *Reklamelink
    Besøg
    Vis tilgængelige casinoer
    flash-message-reviews
    Brugeranmeldelser – Skriv dine egne casinoanmeldelser og del dine erfaringer
    Trustpilot_flash_alt
    Hvad er din mening om Casino Guru? Del din feedback
    Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få besked om bonusser uden indbetaling, gratis turneringer, nye spillemaskiner og meget mere.